TEKNOLOJİYİ ASIR İLE TAKİP EDİN
Başarı Hikayelerimiz
Kurucu Vakfımız “Gelişim Eğitim Kültür Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı” tarafından 2008 yılında, “İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu” adında Meslek Yüksekokulu kurmak üzere girişimde bulunmuştur.
Milli Eğitim Bakanlığının 08/07/2008 tarih ve 17261 sayılı yazısı üzerine , Bakanlar Kurulu’nca 14/07/2008 tarihinde 2547 sayılı Kanunun Ek 2’nci maddesine göre Meslek Yüksekokulumuz kurulmuş ve Eğitim-Öğretime başlamıştır.
17/02/2011 tarih ve 6114 sayılı Kanunla “İstanbul Gelişim Üniversitesi” kurularak, 2011-2012Eğitim-Öğretim yılında 3 Fakülte 2 Enstitü ve 1 Meslek Yüksekokulu ile; İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde 8, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde 5, Güzel Sanatlar Fakültesinde 4 bölüm ve Meslek Yüksekokulu bünyesindeki toplam 40 programla Eğitim-Öğretim faaliyetini sürdürmüştür.
2012-2013 Eğitim- Öğretim yılında, 5 bölümü olan Sağlık Bilimleri Yüksekokulu kurulmuş ve Eğitim – Öğretim yılında kurulan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 3 bölüm ve İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde eğitim dili İngilizce olan 3 programda eğitim 2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında başlayacaktır. Böylece Üniversitemizdeki Lisansüstü Eğitim veren bölüm sayısı 34’e, yeni açılan programlarla Meslek Yüksekokulundaki toplam program sayısı ise ikinci öğretim dahil 76’ ya ulaşmıştır.
Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde İşletme ve Psikoloji programlarında tezli-tezsiz Yüksek Lisans ve İşletme programında Doktora eğitimleri 2012-2013 Eğitim - Öğretim yılından beri sürdürülmektedir.
2013-2014 Eğitim- Öğretim yılında Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde İnşaat Mühendisliği tezsiz Yüksek Lisans eğitimine başlayacaktır.

ASIR'a Hangi Sorunla İlgili Geldiler
Gelişim Üniversitesi , son zamanlarda yaptıkları yatırımlar ve hızlı büyümeleri sonucunda kurmuş oldukları laboratuvar ve günümüzün ihtiyaç duyduğu yedekleme sistemleri ile ilgili çözüm aramaları sonucunda firmamızla görüşmeye başladılar.

Hangi Çözümü Sunduk
Yaptığımız görüşmeler sonucundan fakültenin Server altyapısının kuvvetlendirilmesi, bunu disk ünitesiyle dataların toparlanması ve yedeklenmesi gerektiği anlatıldı. Laboratuvar ortamı için HP’nin en yeni teknolojisi olan 380 Z serverlar test edildi.
Projede kullanılmak üzere 7 adet sunucu ve 1 adet disk ünitesi gerektiği ve 2 adet 380 Z sunuculara ihtiyaç duyulduğu anlaşıldı.
HP 380 Z sunucuları üzerinde bulunan NV GRID K2 RAF GPU FIO Kit ektan kartları ile Laboratuvardaki thincilentlera ekran kartı paylaşımı yaparak öğrenim gören mühendislik fakültesi öğrencilerin kesintisiz ve en yüksek kalitede grafik görüntüsü almaları amaçlandı.
Ürünler Fakülteye teslimattan sonra ortalama 2 hafta içerisinde kurulumları tamamlanıp testleri başarılı bir şekilde yapıldı.

‘’ Yapılandırma sürecinde bizimle beraber aralıksız planlama yapan ve doğru ürünü konumlandırmak için üst düzey çaba harcayan Asır Bilgisayar ailesine aynı zamanda kurulumumuzda bizimle beraber çalışan teknik ekibe göstermiş oldukları öz veri için teşekkür ederiz ‘’
Gelişim Üniversitesi Bilgi İşlem Ekibi
Türkiye genelinde 19 il ve 21 ayrı lokasyonda yaklaşık 10 bin çalışanıyla hizmet veren AssisTT, bir müşteri irtibat noktasıdır. Türk Telekom grubuna ek olarak birçok kamu kurumu ve özel şirketlere stratejik yol arkadaşı olarak hizmet vermektedir. Türkiye’nin en büyük ikinci çağrı merkezi AssisTT, kısa zamanda alanında standartları belirleyen şirket olmayı hedeflemektedir.

ASIR'a Hangi Sorunla İlgili Geldiler
Her geçen gün hacmini,personel sayısını ,şubelerini ve kapasitesini arttıran AssisTT yeni açılacak şubelerinde kullanılmak üzere performanslı,esnek ve uzun süreli çalışmalarda sorun çıkarmayacak thinclient projesi yapmak istediklerini belirttiler.

Hangi Çözümü Sunduk
Yaptığımız toplantılar sonucunda kendilerine en uygun ürün olan T620 (F5A54AA) olarak belirlendi.Bu ürünle ilgili müşteri merkezinde yapılan testler sonucunda başarılı olduğu görüldü.
Rakiplerde yeni ve uygun ürünleri önermelere karşı HP – Asır Fiyat/Performans olarak işi omuzlayan firma oldu.
AssisTT‘e toplam kademeli olarak 600 adet thincilent ve monitör teslimatları başarıyla tamamlandı.2015 yılında da bu ürünlerin konumlandırılması , yaptığımız anlaşma sonucunda karar verildi.
Özgün İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi grubun en eski ve en güçlü üyesidir. 1993 yılında kurulan şirket yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere ağırlıklı tünel inşaatı konusunda birçok iş bitirmiş ve bu alanda uzmanlaşmıştır.
Son yıllarda yelpazesini genişleten firma konut ve otopark inşaatlarına da başlamıştır.Türkiye Müteahhitler Birliği üyesi olan Özgün İnşaat uluslararası ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.
Şirket yurtiçinde İstanbul Metrosu tünellerinin büyük bölümünde pay sahibidir. Yurtdışında da Cezayir'de, 2 adet bitirdiği - 5 adet yapmakta olduğu projeyle tanınır bir firma olmuştur.
Firma bu ülkede gerçekleştirdiği işlerde CCECC (Çin), TEXEIRA DUARTE (Portekiz), ENYSE (İspanya) ve ETRHB (Cezayir) gibi dünya devleriyle iş ortaklığı yapmaktadır.
Firma yine yurtdışında Irak’ta bir altgeçit ve üstgeçit projesini başarıyla tamamlamıştır. Özgün İnşaat’ın bitirdiği işler arasında, Cezayir Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları için gerçekleştirdiği "Tizi Ouzou-Oued Aissi Demiryolu Projesi", Cezayir Bejaia Bayındırlık İdaresi için inşa ettiği "Bejaia Karayolu Projesi", İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yaptığı “4.Levent-Taksim Metro Hattındaki” çeşitli işler ile "Taksim-Kabataş Füniküler Sistem İnşaatı", TCK Genel Müdürlüğü için yaptığı "TCK Karadeniz Otoyolu Perşembe-Boloman Arası Hapan Tüneli İnşaatı", İzmir Büyükşehir Belediyesi için yaptığı "İzmir Hafif Raylı Sistem İnşaatı Üçyol İstasyonu", İSKİ Atıksu Daire Başkanlığı için yaptığı "Ambarlı Atıksu Tünel İnşaatı" gibi projeler vardır. Halen devam etmekte olduğu işler arasında da, Cezayir Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları için gerçekleştirmekte olduğu "Thenia-Tizi-Ouzou Demiryolu Projesi", "El Affroun-Khemis Miliana Demiryolu Projesi", Cezayir Bejaia Bayındırlık İdaresi için yapmakta olduğu “Kherrata Karayolu Projesi”, Cezayir Karayolları Genel Müdürlüğü için gerçekleştirdiği “Tizi Ouzou Otoyol Bağlantısı” gibi projeler mevcuttur. Tünel konusunda uzmanlaşmış olan Özgün İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin konut inşaatı konusundaki ilk ciddi adımı, Muğla Belediyesi için gerçekleştirdiği her biri 4 katlı 8 bloktan oluşan "Karia Gökkuşağı Konakları" projesidir.
Son yıllarda üretim yelpazesini genişleten firma İstanbul Büyükşehir Belediyesi için “Gayrettepe Kat Otoparkı” projesini de başarıyla tamamlamıştır.

ASIR'a Hangi Sorunla İlgili Geldiler
Özgün İnşaat mevcut sanallaştırma platformlarında performans ve genişleyememe problemi yaşanmaktaydı.
Aynı zamanda Gayrettepe merkezli yeni binalarına geçmeden tüm sorunlarını çözüp yeni bir altyapı ve yeni donanımlarla geçmek istediklerini belirttiler.

Hangi Çözümü Sunduk
Asır bilgisayarın mühendisleri tarafından sistem analizi yapıldı. Bu analiz sonucunda sanallaştırma platformunda çalıştırmak istedikleri sunucuların sürekliliği, enerji tüketimi, performans ve veri depolama verimliliği alanlarında iyileştirmeler yapılmasının gerekliliği anlatıldı.
Analizde ihtiyaçlara yönelik sunucu ve veri depolama alanı için yeni bir platform teklif edildi.
Yeni tekliflendirilen sunucu platformu HP server, HP disk ünitesi,Hp network ve yeni binalarının yapısal kablolamasını içermekteydi.
Sunucular Özgün İnşaat’a konumlandırıldıktan sonra gerekli kurulum ve konfigürasyonları başladı. Mevcut yapı çalışırken ve tüm fiziksel sunucular online olarak hizmet verirken, herhangi bir kesinti ve risk yaşanmadan yeni sistem üzerine taşınma sağlandı.
Sunucular da aynı şekilde online olarak sanal sistem üzerine kesintisiz taşındı. Eski sistem üzerinde fiziksel olarak çalışan toplam 10 sunucu herhangi sorun çıkmadan sanal ortama taşındı. Yapılan testler aracılığıyla, tüm sistemin tek merkezden yönetilmesi ve sürüdürülebilir olması sağlandı.
Detur Türkiye; Kongre Seminer, Yurt İçi ve Yurt Dışı gezileri, Paket Tur Programları ve Uçak Biletleri gibi uzmanlık gerektiren konularda üstün hizmet anlayışı ve müşteri odaklı çalışmayı ilke edinen DETUR, yaratıcı çözümleriyle kurumsal hizmetlerinde de özel şirket ve kamu kurumlarına en uygun fiyatlarda en kaliteli hizmeti verme prensibi ile uzun süreli iş birlikteliği sunmaktadır.
Konusunda uzman, deneyimli, aktif, yeniliklere açık yaratıcı kadrosu ile uluslararası kalite standartlarını hedefleyen Detur Türkiye; bu amaçla çalışmalarını Seyahat "Travel Agency" ve Etkinlikler "Events" olarak iki ana başlık altında toplamıştır.
DETUR SEYAHAT "Travel Agency";Müşteri odaklı yüksek verimlilikte çalışmanın uzmanlık gerektirdiği inancı ile kendi içerisinde de uzmanlık alanlarını ayıran kurum: Tatil ve Seyahat; özel seyahat ve tatiliniz için gerekli tüm hizmetleri, Kurumsal; şirket, kurum ve kuruluşların her türlü iş seyahatlerine ve organizasyonlarına yönelik özel hizmetleri, Incoming; başta Iskandinav ülkeleri olmak üzere, Avrupa ve dünyanın bir çok ülkesinden Türkiye’ye yapılan seyahatlerin her yıl artması için yoğunlaşan iş hacmi ile çalışmalarını titizlikle sürdürmekte ve Türkiye’nin tanıtımına da katkıda bulunmaktadır.
DETUR Türkiye TÜRSAB, IATA, ICCA üyesi, ICEC Lütfi Kırdar Kongre Merkezi kurucu ortağı ve ISO 9001 sertifikalı, hizmet kalitesi onaylanmış bir kuruluştur.

ASIR'a Hangi Sorunla İlgili Geldiler
İstanbul merkezli Antalya bölge müdürlüğünü yeni bir binaya taşıyıp tüm organizasyon, yönetim ve faaliyetlerini gerçekleştirmek istediklerini belirttiler. Konuyla alakalı en çok ihtiyaç duydukları 3 başlık bulunmaktaydı.
Bunlardan biri tüm binanın yapısal kablolama,ceritfikasyon ve sonlandırmaları İkincisi network altyapısı bir diğeri ise sistem odası yapılandırması ve sürekli çalışır halde tutulması olacaktı.

Hangi Çözümü Sunduk
İstanbul ve Antalya’da yaptığımız toplantılar ve görüşmeler sonucunda yapısal kablolalamının ve sistem odası planlamasının gerçek ortama aktararak nasıl sürdürülebilir yapıda olacağını çizimlerle gösterdik.
Network alt yapısı içinde HP Switchlerden oluşan A serisi POE destekli ürünlerden yararlandık. En önemli konulardan birisi AP lerin konumlandırılması ve stabil çalıştırılması olacaktı. Burada da yine HP nin 425 AP leri ile konumlandırmayı yaptık.
Yeni binanın bitmesiyle beraber planlı bir şekilde önce yapısal kablolama sonrasında sistem odası yapılandırma işlemine başladık.
Ardından Asır teknik ekibiyle beraber aktif cihazlarının montajı ve implemantasyonu gerçekleştirildi.Yapıda hiç zaman kaybı yaşanmamış olup binalar arası geçiş sorunsuzca Detur’a teslim edildi.

E-Bülten

En yeni teknoloji ve ürünlerden haberlerdar olmak istiyorsanız aşağıdaki alana e-posta adresinizi yazın. E-bültene kaydolun.

Bize Ulaşın

Defterdar Mah. Sakız Ağacı Sok. No: 4 Ayvansaray 34050
Eyüp - İSTANBUL

0 212 212 20 97 PBX

0 212 217 45 92

info@asirbil.com

Bizi Takip Edin

© Copyright 2018. Tüm Hakları Saklıdır.